בדיקת שמיעה

 
בדיקות שמיעה נערכות ע"י קלינאית תקשורת מוסמכת ללא כל תשלום או התחייבות או קביעת תור מראש!
בימים א' ב' ג' ד' ה' - בין השעות: 08.30-12.30. (ביום ג' גם בשעות 16.00-18.00 צריך קביעת תור מראש).

בדיקת השמיעה נערכת בחדר אטום ,מבודד מהרעש הסביבתי
במכון שמיעה של אודיולוג'יק.

על תהליך בדיקת השמיעה

בדיקת שמיעה היא תהליך פשוט שתפקידו לוודא מהי דרגת הפגיעה בשמיעה שיש לנבדק ומסייעת בהתאמת פתרון עבורו.

בניגוד לבעיות בריאותיות אחרות, בהרבה מקרים של ירידה בתפקוד חוש השמע, האדם הלוקה בה הוא האחרון לדעת, שכן הירידה ביכולת היא באופן טבעי הדרגתית (אלא אם מדובר בנזק חריף שנגרם כתוצאה מחשיפה חזקה לרעש), על כן קשה לו מאוד להבחין בתופעה.
 
בדיקת שמיעה
 
הנטייה הטבעית של אנשים ששמיעתם מתדרדרת, היא להניח כי מי שמשוחח איתם "מדבר חלש מדי", לכן קיימת גם תופעה של כבדי שמיעה שמרימים את קולם - הם פשוט לא מודעים לכך שהם מדברים בקול רם, כי לאוזניהם נשמע הדבר כדיבור בעוצמה רגילה.

לכן, לא נדיר למצוא נבדקים המגיעים לבצע בדיקת שמיעה, שהגיעו לשם בעקבות לחצי הסביבה וכשהם מתכחשים לקיומה של בעיה כלשהיא.

אין סיבה לפחד :


חשוב להבהיר לנבדקים אלו, כי אין שום דבר "לא בסדר" בהם וכי בדיקת שמיעה ומציאת פתרון לליקויים שנמצאים בה, יכולים לחשוף אותם בחזרה לעולם בצורה נעימה יותר, מבלי לסבול מתחושת ניתוק חברתית (חוש השמיעה הוא החוש החברתי ביותר בימינו, שכן רוב האינטרקציה החברתית, נעשית בדיבור), מבלי להיכנס לעימותים מהסוג של "למה את צועקת?", "תפסיקו ללחוש?" ועוד.

בדיקת שמיעה המתבצעת אינה פולשנית, היא קצרה ולא נתונה לפרשנויות, שכן כאן רק התוצאה האמפירית חשובה - עד כמה הנבדק מצליח לשמוע את הצלילים שסביבתו מפיקה. לכן האבחון עצמו מהיר למדי וניתן מייד לאחריו להתייעץ עם המומחים שלנו ולקבל הצעות לשיפור יכולת ואיכות השמיעה באמצעות מכשירי שמיעה שונים.