כמה גורמים עיקריים שפוגעים לנו בשמיעה:

 
איך פועלת האוזן ולמה היא חסופה ?
האוזניים מסוגלות לתרגם גלי קול הנישאים על גבי האוויר לאותות חשמליים שמפורשים במוח כצלילים. האוזן בנויה משני חלקים עיקריים – אוזן פנימית ואוזן חיצונית. האוזן החיצונית כוללת אמצעים מכניים ביניהם האפרכסת ועור התוף אשר קולטים את גלי הקול. האוזן הפנימית מכילה מערכת הנקראת שבלול בה יש שעריות קטנות שמחוברות לעצבים. תזוזת השעריות מתרגמת לאותות חשמליים בחלק זה, ולאחר מכן ישנה מערכת עצבית שלמה שמעבירה את האותות למוח. פגיעה בכל אחד מהחלקים יכולה להוביל לירידה בשמיעה. אם בפגיעה היא באוזן הפנימי דהיינו בחלק העצבי, היא לרוב בלתי הפיכה ואם היא בחלק החיצוני ניתן לתקן אותה לעתים באופן מכני ולהשיב את השמיעה. מכדי להיות רגוע שמערכת השמיעה תקינה לחץ כאן

מהם הגורמים לירידה בשמיעה?

גורמים עיקריים שעלולים לפגוע לנו בשמיעה:
חשיפה לרעש – האוזן האנושית לא אמורה לספוג רעשים שגבוהים מ-85 דציבל. רעשים כאלו קיימים במקומות עבודה שונים, כמו מפעלים ואתרי בנייה וגם במקומות עם מוסיקה
רועשת כמו מועדונים והופעות מוסיקה -החשיפה לרעשים האלו פוגעת במעטפת העצבית של עצבי השמיעה והיא יכולה להוביל לירידה זמנית או קבועה בשמיעה, כתלות במשך החשיפה לרעש, בעוצמת הרעש ובתדירות החשיפה אליו.
גיל – בגילאים מבוגרים אצל חלק מהאנשים קיימת פגיעה הדרגתית בשעריות הזעירות שבתוך האוזן הפנימית. השעריות הן האחראיות על תרגום גלי קול לחשמל. לכן, הדבר יוצר פגיעה בשמיעה שהולכת ומתדרדרת עם השנים. ירידה בשמיעה בעקבות גיל מבוגר אינה ניתנת למניעה.
מחלות – ישנן מחלות אשר פוגעות בעצבי השמיעה ובאוזן הפנימית באופן שעלול להיות בלתי הפיך. מחלות נפוצות הפוגעות בשמיעה הן דלקת קרום המוח, חזרת וחצבת. למרבה המזל רוב האנשים בישראל מחוסנים מפני מחלות אלה.
בדיקת שמיעה

מכשיר שמיעה ישפרו את איכות חייכם

אם אתם חווים ירידה בשמיעה, איכות חייכם ודאי ירדה שכן אינכם מסוגלים לנהל שיחה ולשמוע את העולם באופן תקין. מכשיר שמיעה הוא הפתרון האידאלי לכך. חברת אודיולוג'יק היא חברה מומחית בתחום מכשירי השמיעה, אשר מבצעת התאמה מלאה ואישית לכל לקוח עם מכשירי השמיעה המתקדמים ביותר בשוק. אם אתם רוצים לשמוע שוב כמו פעם – פנו לאודיולוג'יק.