סוללות למכשיר שמיעה

איך לתחזק מכשירי שמיעה - חשיבות התחזוקה של מכשירי שמיעה

מכשירי שמיעה מאפשרים לאנשים עם פגיעה בשמיעה להחזיר לעצמם את איכות החיים. המכשירים הללו הינם מתוחכמים מאוד והם משלבים טכנולוגיות מתקדמות ביותר.
עקב הקושי בפיתוח המכשירים והשימוש בחלקים ממוחשבים זעירים, מכשירי שמיעה הם דבר יקר במיוחד והם עולים אלפי שקלים לכל אוזן,. תחזוקה של מכשירי שמיעה מאפשרת ליהנות מהם לאורך זמן רב, דבר שמונע תיקונים יקרים או החלפה של מכשירים. בסופו של דבר התחזוקה מעניקה למשתמשים חיסכון כספי משמעותי. ההמלצה היא לבצע תחזוקה יומיומית של המכשירים בשילוב עם תחזוקה תקופתית במכון השמיעה.
סוללות למכשיר שמיעה

איך מתחזקים את המכשירים?

ישנם כמה דרכי אחזקה למכשיר:
  • מניעת רטיבות:
    המכשירים עשויים מחלקים חשמליים, וכידוע לכולם חשמל ומים לא מהווים שילוב מוצלח. הרטיבות עשויה לקלקל את המעגלים הזעירים במכשירי השמיעה וגם לגרום לקורוזיה. לכן ההמלצה היא למנוע רטיבות מהמכשיר ככל הניתן. אין להיכנס עם מכשירי שמיעה למים וגם ההמלצה היא לא להרכיבם במצבים של הזעה מוגברת, כמו כאשר מבצעים פעילות ספורטיבית מאומצת. קיימות ערכות מיוחדות שמכילות קופסת ייבוש וטבליות ייבוש מיוחדות אשר מאפשרות לייבש את המכשיר ללא מאמץ.
  • ניקוי יומיומי באמצעות אביזרים:
    כיוון שמכשירי השמיעה מורכבים על גבי האוזן, הם חשופים ללכלוך תוך אוזני וחיצוני שהצטברותו פוגמת בתפקוד המכשיר. קיימים אביזרי ניקוי חשובים שצריכים להיות לכל אדם המשתמש במכשירי שמיעה. האביזרים העיקריים הם חוטר, שעמו מנקים מכשירים תוך אוזניים, מברשת למכשירים תוך אוזניים וחוץ אוזניים וכן מטלית שמתאימה לשני סוגי המכשירים. הניקיון צריך להיות יסודי על מנת להיפטר מכל השעווה והלכלוך שמצטברים במהלך היום. ישנם אמצעי ניקוי נוספים ומתוחכמים יותר, כמו סטיק למניעת בקטריות, מטליות מיוחדות לחיטוי ועוד.

אודיולוג'יק יסייעו לכם בתחזוקה איכותית של המכשיר:

לא מספיק לבצע תחזוקה ביתית יומיומית למכשירי שמיעה. חשוב לבצע עבורם תחזוקה מקצועית מדי כמה חודשים
במכון שמיעה המומחה בכך. מכון השמיעה אודיולוג'יק מציע עבורכם שירות תחזוקה איכותי שמעניק למכשירכם ניקיון יסודי. החברה היא בעלת ניסיון רב שנים בהתאמה אישית של מכשירי שמיעה ובתחזוקה שלהם בסטנדרט הגבוה ביותר.