איך לבחור מכשיר שמיעה

מכשיר שמיעה
מכשיר שמיעה

מכשיר שמיעה הוא מכשיר שמעצים את הצליל כדי שיהיה קל יותר לשמוע אותו. הוא אינו מספק שמיעה מלאה, אך הוא יכול לסייע בבעיות הבריאות הנפוצות ביותר הנגרמות כתוצאה מאובדן שמיעה.

איך עובד מכשיר שמיעה?

מכשיר שמיעה מורכב משני חלקים: מיקרופון ומגבר. המיקרופון לוכד צלילים וממיר אותם לאותות חשמליים שמוגברים לאחר מכן על ידי המגבר. כעת ניתן לשמוע צליל מוגבר זה בצורה ברורה יותר באמצעות אוזניות או אטמי אוזניים המחוברים למכשיר. מכשירי שמיעה נועדו להעצים את הצליל בדרכים ספציפיות, בהתאם לסוג אובדן השמיעה שלך. לדוגמה, אם אתה מתקשה בהבנת הדיבור אך עדיין שומע צלילים גבוהים היטב, ייתכן שתזדקק למכשיר שמיעה עם דגש על תדרים גבוהים (הנקראים "הגברה בתדירות גבוהה").

אז איך בוחרים את המכשיר הנכון?

אובדן שמיעה הוא בעיה נפוצה בקרב אנשים רבים. זה יכול להיות בגלל הזדקנות, חשיפה לרעש חזק, מצבים רפואיים מסוימים וכו '.

אם אתם מחפשים לקנות מכשיר שמיעה אך אינכם יודעים איזה מהם כדאי לרכוש, להלן מספר גורמים שיעזרו לכם לבחור נכון.

1) האם יש לך מצבים רפואיים אחרים מלבד אובדן שמיעה?

2) איזה סוג של מכשיר אתה צריך?

3) איזה סוג של אובדן שמיעה יש לך?

4) מהו טווח התקציב שלך?

5) כמה כסף אתה רוצה להוציא על מכשיר השמיעה שלך?

מכשירי שמיעה הם לרוב יקרים וחלק מהאנשים לא יודעים להחליט איזה מהם מתאים להם. כמה טיפים שכדאי לזכור בעת רכישת מכשיר שמיעה הם המחיר, הצורך במערכות דיגיטליות או אנלוגיות וצרכי השמיעה הספציפיים.

מכשירי שמיעה דיגיטליים בדרך כלל יקרים יותר מאנלוגיים מכיוון שהם משתמשים בטכנולוגיה מתוחכמת. לדוגמה, ישנם סוגים שונים של מכשירי שמיעה דיגיטליים המסייעים לצלילים מסוימים טוב יותר מאחרים. מכשירי שמיעה אנלוגיים פועלים היטב ברוב המקרים אך דורשים תחזוקה תכופה כדי להמשיך לפעול כראוי.

גורמים שיש לקחת בחשבון

ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון בבחירת מכשיר שמיעה. לדוגמה, אם יש לך אובדן שמיעה מוליך, תזדקק למכשיר שמיעה המספק הגברה ובהירות דיבור בסביבות רועשות. לעומת זאת, אם יש לך אובדן שמיעה חושי אז חשוב לחפש מכשיר בעל מיקרופונים כיווניים המסננים רעש מהצד או מאחורי הראש.