איך לבחור מכון שמיעה שילווה אתכם לשנים?

מחקרים מראים שמעל גיל 40 חלה ירידה בשמיעה. בין אם אתם נאלצים להגביר את הטלוויזיה לווליום גבוה, או לשאול "מה?" מספר רב של פעמים, כנראה שהמאמר הזה בשבילכם.

זה אף פעם לא פשוט לקבל את העובדה שהשמיעה שלנו נפגעה, וברוב המקרים יש אפילו מידה מסוימת של הכחשה. מדובר במעין נקודת מעבר בין "עולם הצעירים" ל-"עולם המבוגרים", בתפיסה של רבים. בפועל, ברגע שמטפלים בבעיית השמיעה עם עזרי השמיעה הנכונים, החיים ממשיכים כרגיל. הבעיות יתחילו דווקא כשנתעלם מהירידה בשמיעה.

לנקוט פעולה – לגשת למכון שמיעה

השלב שהכי קשה לרוב האנשים הוא להודות בכך שיש בעיה, ולגשת להיבדק במכון שמיעה. מכון שמיעה הוא מקום שמרכז תחתיו את כל הטיפולים הנחוצים בעולם השמיעה, החל מהבדיקה הראשונית, התאמת מכשירי השמיעה הנחוצים, אספקת אביזרים משלימים, מענה לתקלות, ובדיקות ביקורת. במכון שמיעה עובדים קלינאי תקשורת, שמסייעים לנו בהתמודדות עם האתגר החדש.

הפחד מהסטיגמה

מכשירי שמיעה עלולים להלחיץ הרבה אנשים, בגלל הסטיגמה שמודבקת אליהם. הקונוטציה הראשונה שעולה היא "מגבלה", למרות שבפועל, מי שזקוק למכשיר שמיעה ולא משתמש בו – הוא זה שמוגבל. זכרו שבסופו של דבר רווחתכם היא החשובה ביותר, ולא מה אחרים יחשבו עליכם. נסו להגיע למקום של השלמה, ותשמחו על ההזדמנות לשפר את איכות החיים שלכם באופן משמעותי.

אז איך בוחרים מכון שמיעה, שיהיה לכם לבית?

יחס אישי לפני הכול

מכון שמיעה הוא מקום שחוזרים אליו לביקורת מספר פעמים בתהליך ההתאמה הראשוני, וככזה כדאי שיהיה עבורכם בית חם. בחרו במכון שמיעה שמבין את ההתמודדות שלכם, ומעניק לכם יחס האישי. לאורך התהליך התמיכה הרגשית  יכולה לעשות את ההבדל, ולהפוך את תהליך התאמת מכשיר השמיעה לקלילה ונעימה.

טכנולוגיה מתקדמת

בחרו במכון שמיעה שעובד עם מכשירי השמיעה החדשנים ביותר, ומתאים את עצמו למציאות המשתנה. תחום מכשירי השמיעה מתפתח בקצב מסחרר, בחרו מכון שמציע מכשירים בטכנולוגיה מתקדמת. ככל שהזמן עובר, המכשירים משתדרגים והופכים לקטנים יותר, נוחים יותר, ואפקטיביים יותר.

ליווי לאורך כל הדרך

מכון שמיעה שמונע מתוך תחושת שליחות, הוא זה שיסייע לכם בהתמודדות עם האתגר. התחושה של שותפות גורל, מרגיעה אותנו בידיעה שהמכון יעשה כל שביכולתו בשביל לשפר את השמיעה שלנו. בנוסף, בחרו מכון שיתאים את המכשיר אליכם, גם אם פירוש הדבר הוא לנסות מספר מכשירים.

הנחיות לשימוש במכשירי השמיעה

כפי שאתם ודאי יודעים, מכשירי שמיעה עלולים להתקלקל. מכון שמיעה מקצועי, הוא כזה שייתן לכם טיפים והוראות תחזוקה, כיצד להאריך את חיי המדף של מכשיר השמיעה. בנוסף, על המכון לתת הנחיות למקרים בהם המכשיר עושה בעיות, על מנת לאתחל אותו. שימו לב שהביקורות במכון במשך תקופת האחריות יהיו ללא עלות.

גשו להיבדק – לפני שיהיה מאוחר מדי

כאשר אתם זקוקים לעזרה עם ירידה ושמיעה ודוחים את הטיפול בבעייה, עלול להתעורר מצב בשם דיסקרימינציה. דיסקרימינציה מתרחשת אחרי זמן רב עם הבעיה, כאשר אין גירוי שמיעתי והעצבים במערכת השמיעה כבר לא מסוגלים להעביר את צליל הדיבור כראוי. אפשר לומר שהם מתנוונים, מחוסר שימוש.

למען שיפור איכות החיים – אל תתפשרו בבחירת מכון שמיעה