אפזיה

מהי אפזיה?

 
 
אפזיה היא פגיעה נוירולוגית שמתבטאת בחוסר יכולת לדבר או להבין דיבור. זה נשמע כמו מדע בדיוני אך למעשה זו אחת המחלות המיוחדות ביותר במינה והיא לא מהווה בעיה בשרירי הפה או הלשון, או בכל חלק אחר שמשתתף בדיבור, אלא בפגיעה במקום במוח שאמור לפרש את הדיבור או לייצר אותו. זוהי אחת המחלות המסקרנות ביותר שעוד נחקרות לעומק כדי להבין את מהלכה ועיקר פגיעתה לפרטי פרטים.

 
אפזיה
 

סוגיה השונים של האפזיה

המוח מכיל אזורי שפה שברורים לנו מחקר מבנה המוח והאפזיה מתחלקת לכמה סוגים לפי המקום שנפגע. אפזיה מוטורית מתאפיינת בחוסר יכולת דיבור כאשר הנפגע מבין דיבור. אפזיה סנסורית לא פוגעת ביכולת לייצר דיבור אך הדיבור אחסר משמעות כיוון שהנפגע לא מבין את משמעות השפה.

מדוע נוצרת אפזיה?

אם האפזיה נשמעת לכם כמו מחלה מאוד מסובכת שדורשת טיפול של מקצוענים. האפזיה עצמה יכולה להיווצר בעקבות אירוע מוחי אותו עבר הנפגע, שם האזור במוח שאחראי על הדיבור לא מקבל מספיק דם עשיר בחמצן אותו הוא צריך לפעולתו. בנוסף, כל פגיעה נוירולוגית באזור עלולה לגרום להופעת המחלה על סוגיה בהתאם לרמה הפגיעה ולמיקום הפגיעה המדויק.

איך מטפלים באפזיה?

  • קשה מאוד לשער מה יהיו אחוזי ההצלחה של כל נפגע אך תהיו בטוחים שבזכותנו באודיולוג'יק אתם תקבלו את הטוב ביותר. השיפור יכול להיות מורגש אצל רוב החולים במידה מסוימת וכאן עולה כפרמטר מקצועיות הצוות המטפל והבנת מצבו של המטופל. אמנם גם אחרי טיפול מסור יש סיכוי טוב שיהיו עדיין סימנים להישרדות הבעיה בדיבור של המטופל אך השיפור יהיה משמעותי ולמעשה המטופל יוכל לקבל בחזרה את היכולת ליצור יחסי גומלין ושיחות עם האנשים שסובבים אותו.
  • אי אפשר לחדש את הרקמה במוח אך כן אפשר לשפר את מה שהרקמות שלא נפגעו יכולות להשיג וזה בדיוק עיקר ההבנה שלנו באודיולוג'יק בע"מ. אין נפגע שאי אפשר לשפר את מצבו ולמרות שהנזק המוחי קבוע, הטיפול התומך שמתקבל אצלנו יכול להפוך את היוצרות. ריפוי בדיבור וקלינאי תקשורת וגם שימוש במכשירי שמיעה שיכולים לשפר את ההבנה של אותו נפגע יכולים לסייע לו באופן משמעותי לחזור כמה שיותר קרוב למצבו הקודם.

טיפול מסור וסבלני

כשאתם מחפשים טיפול של צוות רפואי ומקצועי יש הרבה תכונות שהוא חייב להכיל. הצוות שלנו באודיולוגי'ק עוזר לאנשים רבים לחזור לשגרה ואם אתם רוצים להיווכח בעצמכם אל תהססו לפנות אלינו כבר היום. אנו מחכים לעזור לכם וזוהי השליחות הכי חשובה שאנו מבצעים, אנחנו מחכים לכם בטלפון 03-5251693 כדי להתחיל בטיפול כבר היום.