בדיקת ברה

מהי בדיקת ברה?

Brainstem evoked response או בדיקת ברה בעברית היא בדיקת שמיעה נוירולוגית שמאבחנת את תגובת גזע המוח לגירוי קולי. מטרת הבדיקה היא להעריך את יכולת השמיעה של הנבדק כדי לדעת האם יש בעיה כלשהי ואם כן, היכן בדיוק ומה חומרתה. במהלך הבדיקה ניתן לוודא שתהליך ההולכה של אותם אותות חשמליים שמעבירים את הקול ומתרגמים אותם במוח מאוזן הפנימית מתבצעים באופן תקין. אם הבדיקה נשמעת לכם מסובכת אצלנו באודיולוג'יק בע"מ תוכלו להיות בטוחים שכל ההסברים החשובים יתקבלו עד לווידוא הבנה של המטופלים יחד עם טיפול מתאים בהימצא פגיעה.
בדיקת ברה

בדיקת ברה לתינוק, לילד ולמבוגר

ישנן בדיקות שמיעה רבות שמצריכות שיתוף פעולה עם הנבדק. כך למשל רוב בדיקות השמיעה מחייבות הבנה של הנבדק וכך למעשה אי אפשר לבדוק ילדים קטנים ותינוקות. בדיקה ברה לעומת זאת אינה מצריכה שיתוף פעולה וכך למעשה אפשר לבצע אותה כבר מינקות. הבדיקה מאוד מדויקת ויכולה להסביר לצוות הבדוק ולנבדק בדיוק היכן יש בעיה וכמובן להתוות טיפול מומלץ.

מתי צריך לבצע בדיקת ברה?

 
  • כשאדם מתלונן על ירידה במצב השמיעה, המתנה והתעלמות מהמצב לא יהיו הפתרון. אנחנו באודיולוג'יק מזמינים אתכם למגוון בדיקות שמיעה ידידותיות ומקצועיות שתספר לכם האם יש בעיה ותוכל לפתור את כל סימני השאלה שמונחים לפניכם.
  • גם במצבים בהם עברתם בדיקת שמיעה רגילה במכון המיומן שלנו לא בטוח שנוכל לדעת בדיוק איזו בעיה יש ואם בכלל. בדיקה ברה תהיה בדיקה מפורטת יותר שתוכל לבשר לכם האם הבעיה נמצאה וכך נדע מה השלב הבא בבדיקות ובטיפולים.
  • כשאין שיתוף פעולה או כשאין אפשרות לשיתוף פעולה מצד הנבדק, אנחנו באודיולוג'יק נמצא תמיד פתרון בדמות בדיקת ברה מקצועית עם צוות בודקים שביצע אותה מספר רב של פעמים והניסיון מדבר בעד עצמו. הבדיקה משמעותית ביותר לתינוקות כיוון שאין דרך אחרת לבדוק את מצב השמיעה שלהם.
  • מחלות שפוגעות בגזע המוח כמו למשל טרשת נפוצה או מחלות נוירולוגיות אחרות, יש צורך לבצע את הבדיקה כדי להבהיר את המצב.
  • הבדיקה יכולה להסביר הרבה מצבים בהם הנפגעים סובלים מסחרחורות לא מוסברות, ורטיגו כרוני או בעיית שיווי משקל אחרת. לאוזניים יש תפקיד מכריע באוריינטציה ובשיווי המשקל והבדקה יכולה להסב את תשומת לבם של הצוות הבודק לבעיה קיימת.

צוות מקצועי ומנוסה

אנחנו באודיולוג'יק בע"מ מאמינים שעל הנבדק להבין, עד כמה שניתן גם בבדיקת ילדים, את מהלך הבדיקה כדי שלא יהיה ערפל לגביה. הבדיקה עצמה מתבצעת בישיבה או בשכיבה כאשר אלקטרודות מתחברות אל ראשו של הנבדק ואוזניות מוצמדות לאוזניו. דרך האוזניות מושמעות נקישות או צלילים שונים במרווחים שונים וכך אפשר לקרוא את הפעילות המוחית ולהבין האם יש תגובה של עצב השמע, כאשר כל התוצאות מוצגות על המחשב ומחולקות לפי כל אוזן בנפרד.

בדיקת ברה עוברים אצל מקצוענים

בדיקת ברה אינה בדיקה ארוכה ואורכת כחצי שעה עד שעה, כאשר הנפגע לא יסבול מחוסר נעימות באף שלב. אנחנו באודיולוג'יק מאמינים שבכל בדיקה, המטופל צריך להרגיש הכי נוח שבעולם וזוהי השליחות שלנו. התוצאות מפוענחות על ידי מיטב המומחים וכל בעיה מוסברת באופן מפורט לנבדקים.
פנו אלינו עוד היום לפרטים נוספים ולקביעת תור בטלפון 03-5251693 ונשמח לעמוד לשירותכם.