טיפול בגמגום

מהו גמגום וכיצד הוא נוצר?

גמגום היא תופעה שמוכרת לכולנו אך אינה נפוצה. כשבעים מיליון אנשים ברחבי העולם סובלים מגמגום ברמות שונות כאשר לעתים יש גמגום קיצוני מאוד שמקשה על הבנת המדבר ויכול לפגוע לו בביטחון באופן משמעותי, לצד גמגום יחסית פשוט שקורה באופן נדיר יחסית ולמרות שהוא מורגש, אינו מפריע להבנת המדבר. הגמגום יכול להופיע בשל מספר סיבות כאשר הסיבה הראשית לדעת חוקרים רבים היא גנטית אך ישנן פגיעות רבות נרכשות שיכולות להשפיע מאוד על הדיבור של הנפגע, כמו למשל פגיעות נוירולוגיות או פגיעות ראש מסוימות. אנו באודיולוג'יק מציעים טיפול בגמגום על הצד המקצועי ביותר ואיתנו זה רק עניין של זמן עד שהשיפור יורגש באופן משמעותי.
טיפול בגמגום

טיפול בגמגום אצל מבוגרים וילדים שיטות

  • חלק ניכר מהמגמגמים ברחבי הגלובוס הם ילדים. בתור הורה, לא פשוט לשמוע את הילד שלך מגמגם כמו כל דבר שלילי שקשור לילד אליו ההורה נחשף. עם זאת, במקום לחפש אחר טיפול בגמגום, אנחנו באודיולוג'יק בע"מ מציעים לכם להירגע כיוון שילדים מגמגמים אינם סובלים מבעיה אלא אם הגמגום חמור מאוד ונמשך לאורך ההתפתחות שלו. בדרך כלל הגמגום בגיל הקטן עובר כשהילד צובר ביטחון ורק במידה והוא אינו שגרתי כדאי להתחיל בטיפול רפואי.
 
  • טיפול בגמגום מתבצע באמצעות קלינאי תקשורת שיכול לשפר את מצבו באופן משמעותי תוך זמן קצר. השינוי צריך להיעשות בסביבה בטוחה כאשר גם ילדים וגם מבוגרים נלחצים מאוד מהמצב, כיוון שלעתים הגמגום מפריע מאוד שלגרת החיים. אדם מבוגר יכול לסבול במקום העבודה מחוסר ביטחון משמעותי ואף לפסול את עצמו מתפקידים שונים, מה שאנחנו באודיולוגי'ק נוכל לפתור על הצד המקצועי והמהיר ביותר.
  • קלינאי התקשורת ילמד את המטופל שיטות שונות כיצד לשלוט על הגמגום שלו וכיצד לתרגל את המוח לדבר בצורה נכונה, דבר שנראה רחוק מאוד מהישג יד אך אחרי כמה מפגשים התוצאות ידברו בעד עצמן. בעם חלוף הזמן ישנן שיטות שונות שצצות לעולם ואנחנו באודיולוג'יק בע"מ מאמינים שכל מטופל חייב לקבל טיפול שמתאים למצבו.
  • עם הצוות המקצועי שלנו באודיולוג'יק בע"מ תהיו בטוחים שהטיפול המסור יהיה מקצועי לאורך כל הדרך עם כל הסבלנות הנחוצה. יש צורך בצוות מטפל שמבין את המצב הרגיש בו נמצא המטופל שמעוניין לסיים את בעיית הגמגום אחת ולתמיד ולכל הפחות למזער אותה כך שאינה תורגש. אחרי ניסיון עתיר בשנים וצוות שנבחר בקפידה, הדרך לסוף לגמגומים עוברת אצלנו.

טיפול בגמגום עם שילוב טכנולוגי

כמו שירותים רבים אחרים גם הטיפול בגמגום חייב להתקדם ולעבור לצד הטכנולוגי. ההתמדה חשובה מאוד כדי להרגיל את המוח ולשלוט על הבעיה באופן יום יומי ולכן הטיפול חייב לכלול באמצעות אפליקציות, וידאו בשיחות טלפון לנוחיות מקסימלית של המטופל. אם אתם רוצים לשמוע עוד על מה שיש לנו להציע כדי לפתור לכם את הבעיה,
פנו אלינו כבר היום ונשמח לעמוד לשירותכם בטלפון 03-5251693.